Szkolna wycieczka do Berlina

Dnia 13-14 grudnia 2012 roku odbyła się szkolna wycieczka do Berlina. Wyjechaliśmy z pod szkoły o 4 rano, a na miejscu byliśmy około 12.00.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania architektury Berlina w centrum miasta. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, gdzie mogliśmy usłyszeć parę informacji na jej temat od naszego przewodnika oraz podziwialiśmy kunszt miejscowych zabawiaczy w postaci klaunów czy predatora. Później udaliśmy się uliczkami stolicy Niemiec pod budynek Parlamentu Niemiec oraz uniwersytetu Humboldta. Jednym z głównych punktów programu było zwiedzanie muzeum Pergamonu, które posiada wiele cennych znalezisk archeologicznych z regionu Egiptu i Azji.

Następnym przystankiem była wieża telewizyjna Fernsehturm z punktem  widokowym na wysokości 207 metrów. Mogliśmy podziwiać niesamowity widok, z wieży można zobaczyć całe miasto.

Pod koniec dnia dostaliśmy czas wolny na spędzenie go na  rynku bożonarodzeniowym, tzw. Weihnachtsmarkt. Mogliśmy doświadczyć świątecznego klimatu również w ogromnym centrum handlowym. W jednej z restauracji poznaliśmy uprzejmego kelnera mówiącego w języku polskim.

Wieczorem nastąpiło zakwaterowanie w hostelu i zasłużony wypoczynek po całym dniu zwiedzania.

Drugi dzień spędziliśmy w Tropical Island, jednej z najlepszych atrakcji całej wycieczki. Mogliśmy poczuć jak to jest wypoczywać w tropikach. Do dyspozycji mieliśmy zapadające w pamięć sauny oraz jaccuzi. W godzinach wieczornych nastąpił powrót do domu, by w nocy znaleźć się w Bytowie.

Wycieczkę do Berlina można z całą pewnością zaliczyć do bardzo udanych!