Promocja książki

Spotkanie z autorką książki „Usodzczi na wdor…”, Felicją Baska-Borzyszkowską, odbyło się w naszej szkole we wtorek 25.11. Przyjechali na nie nauczyciele języka kaszubskiego oraz ich uczniowie m.in. z Gochów, Brus oraz kilku szkół z Bytowa. Promocję przygotowały nauczycielki rodnej mowy Katarzyna Ratajczak-Toczek i Alina Werochowska. Uczący się kaszubskiego uczniowie naszej szkoły przedstawili jeden z zawartych w książce blisko 20 montaży słowno-muzycznych, w których kaszubska kultura, tradycje i język nierozerwalnie splatają się z polskimi. – Zbierałam te teksty w ciągu 20 lat mojej pracy głównie z młodzieżą z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach. Ale swój wkład w powstanie tego wydawnictwa mają też słuchacze studium podyplomowego organizowanego w Bytowie przez słupską Akademię Pomorską. Pytali mnie, czy można gdzieś zdobyć takie scenariusze, skąd czerpać utwory. To oni mnie zainspirowali, by przejrzeć szuflady, zebrać te pomysły – mówiła F. Baska-Borzyszkowska, dziękując gościom za przybycie. Na koniec autorka odebrała kwiaty, upominki i życzenia. Podpisywała też książkę, którą można było kupić na bogatym również w inne pozycje stoisku przygotowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.