NOC MATEMATYKI

W nocy z piątku na sobotę (13 na 14 kwietnia) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nocy matematyki zorganizowanej w bytowskim Liceum Ogólnokształcącym. Noc matematyki przebiegła pod hasłem liczby , nieprzypadkowo, ponieważ rok 2015 został ogłoszony rokiem liczby .

Uczniowie mieli mnóstwo możliwości do spędzenia czasu. W salach lekcyjnych były organizowane różne gry logiczne takie jak: super farmer, brydż, szachy i rummy oraz filmy związane z historią matematyki.

Uczestnicy mieli możliwość zbudowania dywanu Sierpińskiego oraz podszkolenia swoich umiejętności matematycznych w salonie maturzysty.

Około godziny 22 ogłoszono wyniki konkursu na plakat promujący matematykę, w którym wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły. Przeprowadzono również konkurs na budowę liczby , który wygrali uczniowie naszej szkoły. W międzyczasie można było poczęstować się kawą lub herbatą oraz ciastem.