IX Konkurs Czëtanié Remùsa

25 kwietnia trzy uczennice naszej szkoły- Anna Friede, Ilona Grzybowska i Agata Mudyn- uczestniczyły w IX Konkursie Czëtanié Remùsa. W tym roku z tekstami dzieła Aleksandra Majkowskiego Żëcé i przigòdë Remùsa zmierzyło się ponad 80 uczestników. Wydarzenie co roku jest współorganizowane przez inną placówkę szkolną z powiatu chojnickiego. Tegorocznym gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Czapiewicach. Uczestnicy byli oceniani w 6 kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli amatorzy i profesjonaliści.

Konkurs urozmaicony był licznymi atrakcjami, między innymi przedstawieniem teatralnym w wykonaniu uczniów z Czapiewic i Quizem   Wiedzy o Kaszubach. Ponadto każdy z uczestników, w przerwach między przesłuchaniami, mógł skosztować swojskich potraw: zupy grochowej, chleba z pasztetem, smalcem i ogórkiem oraz drożdżówki.
Nasze uczennice bardzo pięknie czytały wylosowane fragmenty dzieła. Ilona Grzybowska wyczytała sobie III miejsce, a Agata i Ania otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!