„Statystka w praktyce”

Młodzież nasze szkoły bierze udział w konkursie statystycznym organizowanym przez Uniwersytet Gdański, Polskie Towarzystwo Statystyczne Oddział w Gdańsku oraz przez Urząd Statystyczny z Gdańska.

W projekcie biorą udział dwie drużyny z naszej szkoły, są to uczniowie II klasy Technikum Handlowego.

Celem Projektu jest propagowanie wiedzy ze statystyki i bankowości oraz edukacja w zakresie pozyskiwania, analizy i interpretacji danych statystycznych. Każda grupa uczestników ma za zadnie w I etapie konkursu zebrać, zinterpretować i zaprezentować wyniki badań statystycznych.

Z tej okazji w czwartek, tj. 14 maja 2015r., młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez koordynatora Projektu Pana Zbigniewa Pietrzaka.

Uczestnikom konkursu życzymy wytrwałości i sukcesu podczas dalszych prac nad projektem.