Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

I Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”

Informuję, że z inicjatywy Powiatu Bytowskiego, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytowie i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, w dniu 7 kwietnia 2016 r. w godz. 9.00 – 13.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie odbędą się I Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”.

Targi skierowane są głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie będą dokonywać wyborów związanych z dalszą ścieżką kształcenia lub podejmować pracę. Podczas targów uczniowie będą mieli bezpośrednią możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego oraz z ofertą lokalnego rynku pracy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentować się będą lokalne firmy, ale również będzie można określić swoje predyspozycje zawodowe przy pomocy doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie.

Program

I Powiatowych Targów Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”

9.00 – Rozpoczęcie Targów, przywitanie gości, wystawców, prezentacja celów i programu

9.15 -13.00 – Zwiedzanie stoisk, zapoznanie się z ofertami szkół, instytucji rynku pracy i pracodawców

9.15-9.45 – Planowanie własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej – wystąpienia doradców zawodowych z PUP w Bytowie i PPP w Bytowie.

9.45 – 10.05 – Rola i znaczenie Cechu Rzemiosł Różnych w Bytowie w edukacji zawodowej – Jarosław Gawin Starszy Cechu,

10.05 – 10.30 – Prezentacja firmy „Drutex” S.A. w Bytowie

10.30 – Mini Quiz

10.40 – 11.05 – Prezentacja firmy „Wireland” S.A. w Bytowie

11.05-11.15 – Występy grup z PMDK w Miastku

11.15-11.40 – Prezentacja firmy SI Metal

11.40-11.50 – Pokaz karate w wykonaniu uczniów ZSP w Bytowie

11.50 – 12.15 – Prezentacja firmy „Polmor” S.A. w Bytowie

12.15 – 12.25 – Występy grup z PMDK w Miastku

12.25 – Recital muzyczny Marceliny Szroeder

13.00 – Zakończenie targów.

KLIKNIJ --PLAKAT

Comments are closed.