Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

I Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Naszą szkołę w zawodach okręgowych w Kartuzach reprezentowało czworo uczniów Emilia Myma, Weronika Mallek, Bartłomiej Jerszewski z klasy III B TE oraz Seweryn Cichosz z klasy III TH.

Temat wiodący tej edycji to „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse, zagrożenia”.

W olimpiadzie bierze udział łącznie 98 szkół z całej Polski. W eliminacjach szkolnych, poprzedzających okręgowe startowało łącznie ponad 2300 uczniów szkół handlowych i ekonomicznych z całego kraju. Do eliminacji okręgowych stanęło w całej Polsce jednocześnie 411 uczniów. W ZSZiO w Kartuzach z testem zmierzyło się 30 uczniów z 5 szkół ekonomicznych: z Lęborka, Bytowa, Tczewa, Stargardu Gdańskiego oraz z Kartuz. Uczniowie, którzy uzyskują tytuł laureata i finalisty są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Organizatorem I Ogólnopolskiej Olimpiady WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Twórczych i Aktywnych. Lista uczestników, którzy zakwalifikują się do finału zostanie ogłoszona 29 marca 2016 roku. 60 uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów zmierzy się w ogólnopolskim finale.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Comments are closed.