Nowe staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów Ekonoma oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego 2017-2018

1818

Z radością informujemy uczniów naszego technikum, że w naszej szkole jako jedynej w powiecie bytowskim w latach 2017-2018 będzie realizowany kolejny projekt z UE, pn. „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”  Przyznano nam dofinansowanie w kwocie 200 tys. EUR!

To szansa dla Was na podszkolenie języka obcego, zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych, niezbędnych na rynku pracy, poznanie nowych kultur, krajobrazów czy znajomych, a także możliwość rozwoju osobistego. Łącznie 50-u uczniów klas trzecich będzie mogło pojechać na miesięczny staż do Niemiec, Anglii, a być może także do Hiszpanii. Również 8-u absolwentów po ukończeniu szkoły w 2017 r. także będzie miało możliwość skorzystać z takiej szansy.

Nowością w realizacji ww. projektu jest praktyka obserwacyjna typu job – shadowing nauczycieli przedmiotów zawodowych naszej szkoły, którzy będą mogli zapoznać się, jak w innych państwach wygląda praca na wykonywanych przez nich stanowiskach. Już dzisiaj zachęcamy Was do wzięcia udziału w projekcie :-).