Wycieczka do Berlina

W dniach 16-17 grudnia odbyła się wycieczka szkolna do Berlina. W wycieczce tej brali udział uczniowie klas 1 TLH, 1TŻ, 1TS , 2TH, 2TŻ, 3TH  i maturzyści z klas 4TOT/HOT i 4TŻ.

Opiekunami wycieczki były  P.Beata Knuth, P.Katarzyna Koterba, P.Beata Pradella i P.Hanna Finster-Wirkus.

W piątek o 4 nad ranem (dla niektórych jeszcze w nocy) wyjechaliśmy z Bytowa.

Wycieczka rozpoczęła się pobytem w Aquaparku Tropical Island. Spędziliśmy tam cały dzień bawiąc się i szalejąc w tak zjawiskowym miejscu. Basen był tak ogromny, że zmieściłaby się w nim amerykańska Statua Wolności. Najbardziej dla nas ekscytująca była najwyższa zjeżdżalnia w Niemczech, pędziliśmy z prędkością 70 km/h! Niektórzy pogubili przy tym stroje kąpielowe. Lot balonem, rwąca rzeka na zewnątrz przy -4 stopniach Celsjusza, laguna czy las tropikalny to tylko niektóre z przyjemności, jakie nas spotkały. Dzień zakończyliśmy obiadokolacją w jednej z restauracji na wyspie, a później wizytą w niemieckim supermarkecie, gdzie każdy obkupił się w przeróżne niemieckie słodkości.

Następny dzień zaczęliśmy bardzo wczesnym rankiem od zwiedzania zabytków i atrakcji Berlina.

Byliśmy m.in. na Placu Poczdamskim, spacerowaliśmy w okolicach byłego Muru Berlińskiego, zobaczyliśmy również pomnik pomordowanych Żydów Europy oraz Bramę Brandenburską. Następnymi etapami wycieczki były Reichstag, spacer aleją  Unter den Linden na Alexanderplatz, zwiedzanie Galerii Narodowej oraz Wieży Telewizyjnej. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji mieliśmy czas wolny, w ciągu którego największym zainteresowaniem cieszył sie jarmark świąteczny –  Weihnachtsmarkt – oraz jedyne w Berlinie najbliższe polskiej granicy centrum handlowe angielskiej sieci Primark. Zmęczeni i zmarznięci wyjechaliśmy z Berlina o godz: 18.00.

Wycieczka zakończyła się szczęśliwie. Wszyscy w dobrych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń dotarli do domów po północy. Już planujemy następną wycieczkę z równie zgraną ekipą.