Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Wycieczka na Uniwersytet Gdański w ramach projektu NASZ PATRIOTYZM

Trzynastego listopada pojechaliśmy na wycieczkę na Uniwersytet Gdański w ramach projektu NASZ PATRIOTYZM. Pojechały klasy ITS, ITE i kilkoro uczniów z 1 TOT.

Zwiedziliśmy Wydział Nauk Społecznych, który mieści się w bardzo przestronnym i nowoczesnym budynku. Duże wrażenie zrobiła na nas wizyta w uczelnianym radio MORS, w którym swoje zajęcia mają m. in. studenci dziennikarstwa. Kolejnym ciekawym punktem było zwiedzanie uniwersyteckiej biblioteki, która wszystkich zadziwiła rozmiarem zbiorów bibliotecznych i oryginalną architekturą. Niektórzy uczniowie planują tam wrócić, już jako studenci.

Mogliśmy też sprawdzić swoje umiejętności językowe, gdyż wysłuchaliśmy wykładu o Syrii w języku angielskim. Na spotkaniu byli obecni również studenci z Uniwersytetu Gdańskiego. Pan Majed Tinawi pięknie opowiadał o tym kraju sprzed wojny i przedstawił obecną sytuację, która tam panuje oraz poruszył temat uchodźców. Przekonywał, że obraz w mediach bardzo często nie oddaje rzeczywistości.

Uczestniczyliśmy również w wykładzie Ks. Krzysztofa Niedałtowskiego, który w barwny sposób przedstawił oblicza islamu. Duże zainteresowanie tym wykładem spowodowało, iż niektórzy musieli siedzieć na podłodze czy schodach….

Była to nieoceniona lekcja historii, religioznawstwa oraz tolerancji.

Comments are closed.