Wyjazd studyjny do Gdyni

Uczniowie III klas  ZSE-R w dniu 17.04.2013r. uczestniczyli w wyjeździe studyjnym zrealizowanym w ramach projektu „ W zawodzie jak ryba w wodzie”. Głównym punktem wyjazdu uczniów było zwiedzanie Portu w Gdyni i uczestnictwo w wykładzie.

Port Gdynia, który zwiedzili uczniowie jest jednym z wiodących portów w rejonie Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach oraz w systemie „ro-ro”. Bałtycki Terminal Kontenerowy jest największym terminalem kontenerowym w Polsce i jednym z największych w rejonie Morza Bałtyckiego o nowoczesnej infrastrukturze przeładunkowo-składowej.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają środki transportu morskiego, jak zorganizowana jest infrastruktura w porcie morskim, jak odbywa się załadunek i wyładunek towarów przewożonych szlakiem morskim i jakie środki są w tych procesach wykorzystywane. Mogli w rzeczywistości skonfrontować zdobytą już wiedzę na temat transportu morskiego. Kolejnym miłym punktem wycieczki był obiad w w Pizzerii Valmont.