Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Wizyta studyjna w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

Uczniowie klasy III technik logistyk wraz z wychowawcą Panią Beatą Pradellą odwiedzili Okręgową Stację Kontroli Pojazdów GBY006 (OSKP), która znajduje się w Bytowie przy ulicy Przemysłowej 1B. Głównym celem wizyty było zdobycie dodatkowych informacji na temat obowiązkowego badania technicznego pojazdu, obserwacja jak w praktyce wygląda przeprowadzenie takiego procesu oraz jakie elementy podlegają kontroli diagnostycznej.  O poszczególnych etapach badania technicznego w sposób ciekawy i interesujący opowiedział nam Mieczysław Pawłowski, właściciel firmy PHU Auto Centrum Pawłowski oraz diagnosta Marcin Wiczk. Uczniowie mieli możliwość nie tylko poznania procedury obowiązującej podczas wykonywania badania technicznego pojazdu, ale także zobaczyć jak pracują urządzenia diagnostyczne wykazujące prawidłowości lub nieprawidłowości w pojeździe. Na podstawie otrzymanych wyników i stanu technicznego pojazdu diagnosta podejmuje decyzję czy pojazd może być dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Poza tym, dowiedzieliśmy się, że podczas badania technicznego elementami podlegającymi kontroli są m.in. układ zawieszenia, układ skrętny czy układ oświetlenia. 

Bardzo dziękujemy właścicielowi i pracownikom PHU Auto Centrum Pawłowski za możliwość odbycia wizyty studyjnej w ich firmie i poszerzenia wiedzy teoretycznej w praktyce.

Comments are closed.