Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: maj 2019

„Znane i nieznane piękno mojego regionu”

Uczennice naszej szkoły, Kinga Krywiak i Emilia Kotz, brały udział w konkursie „Znane i nieznane piękno mojego regionu”. Konkurs ten był pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i swoim zasięgiem obejmował 3 województwa. Emilia i Kinga już jako absolwentki Ekonoma, 30 maja 2019 r., w Hotelu Central w Gdańsku podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa odebrały nagrody za zajęcie II miejsca. Nagrody, w tym m. in. voucher do Decathlonu i na strzelnicę MoST w Gdyni oraz pokrycie opłaty rekrutacyjnej  i czesnego na semestr zimowy na I rok studiów w WSTiH w Gdańsku, wręczył absolwentkom Konsul Republiki Ludowej Bangladeszu. Gratulujemy!

Wizyty studyjne w Zakładach Porcelany Stołowej LUBIANA S.A

W ramach projektu Lean Lider młodzież naszej szkoły (wybrani uczniowie klas 1TL, 2TS, 2TH, 3TH) uczestniczyła w 3 wizytach studyjnych w Zakładach Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. Jest to nowoczesny producent porcelany stołowej, prowadzący sprzedaż do 40 krajów na całym świecie. Zakłady te tworzą największą „Grupę Porcelanową” w Europie.

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości pracowników „LUBIANY” S.A. uczniowie zostali zapoznani z historią firmy, zostali przeszkoleni z zakresu bhp, obejrzeli cały proces produkcji, a przede wszystkim obserwowali wybrany etap procesu produkcji.

ównym celem wizyty było zapoznanie się z wybranym obszarem procesu produkcji. Każda z grup obserwowała inny obszar procesu produkcji. Konsekwencją tych obserwacji była propozycja nowych rozwiązań, optymalizacja procesu przedstawiona przez uczniów.

Był to bardzo interesujący i pracowity czas.

Dziękujemy za profesjonalne zorganizowanie spotkań, zaangażowanie prezesa i pracowników, którzy chętnie dzielili się wiedzą. Dziękujemy przede wszystkim panu Fabianowi Matloch.

Poznanie procesów handlowych i logistycznych firmy ,,IKEA’’ w Gdańsku

Dnia 21.05.2019r. klasa I TLH udała się na wycieczkę do Gdańska.

Głównym celem wycieczki było poznanie  procesów handlowych i logistycznych firmy ,,IKEA’’. Wykwalifikowana kadra pracowników sklepu oprowadziła uczniów po firmie i przybliżyła im funkcjonowanie działalności sklepu. Oprowadzanie rozpoczęło się od części pokazowej oraz obserwacji procesu sprzedażowego w magazynach. Na końcu dyrektor firmy przybliżył pracę w Ikei jej globalne możliwości, marketing, możliwości awansu pracowników.

Następnie uczniowie udali się na spacer Długim Targiem (Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa do Zielonej Bramy) oraz wzdłuż Motławy. Młodzież  odwiedziła również miejsce pochówku zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na zakończenie wycieczki uczniowie wybrali się do centrum handlowego Forum.