Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: styczeń 2017

Czytelnicy – recenzenci

image description        Zapraszam do dalszego śledzenia prac czytelników-recenzentów. Aktualne opinie o przeczytanej literaturze można przeczytać na stronie http://www.zserbytow.edu.pl/?page_id=7490

         A może dołączysz do grona czytających i piszących? Zapraszamy 🙂

 

Etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Turystyce

11 stycznia 2017 r odbył się w Gdyni okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce, w którym wzięły udział dwie nasze uczennice: Justyna Durawa z III TOT i Kinga Krywiak z II TOT. W ciągu 150 minut uczennice musiały rozwiązać test teoretyczny i wykonać zadanie praktyczne. Teraz należy poczekać na wyniki II etapu konkursu. 30 najlepszych uczniów z Polski zakwalifikuje się do III centralnego etapu konkursu, który odbywa się w Spale.

20170113_121613

 

Studniówki czas…

Gość z Nordhorn

3 stycznia br. gościliśmy w szkole naszą absolwentkę Adrianę Wróblewską, obecnie pracującą w In-Side-Hotel, Nordhorn (Niemcy). W spotkaniu uczestniczyły klasy I, II oraz III technikum hotelarstwa. Pani Adriana przedstawiła swoją ścieżkę zawodową, relacje i zasady panujące w miejscu pracy, a także omówiła zakres działań firmy S.I.R Betreibsgesellschaft mbH, a w szczególności hotelu  In-Side. Zachęcała uczniów do ciągłego rozwoju, nauki języków obcych i podnoszenia kwalifikacji. Odpowiedziała na szereg pytań zadanych przez uczniów. Zaproponowała uczniom możliwość odbycia praktyk w hotelu In-Side.

Tego dnia został podpisany akt inauguracyjny, potwierdzający rozpoczęcie współpracy pomiędzy firmą S.I.R Betreibsgesellschaft mbH (posiadającą 3 hotele i 2 restauracje) a ZSE-U. Pierwszym etapem współpracy jest wymiana korespondencji elektronicznej przez uczniów II TOT i III HOT m.in. dokonywanie rezerwacji, wysyłanie zapytań i odpowiedzi na oferty w językach niemieckim i angielskim.