Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: styczeń 2014

Wizyta uczniów w „Polmlek Maćkowy”

 W dniu 10.01.2014r. uczniowie kl. III TŻiGD uczestniczący w projekcie unijnym „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”  odwiedzili duży zakład produkcyjny branży spożywczej: POLMLEK MAĆKOWY w Gdańsku.

 Zwiedzanie zakładu odbywało się zgodnie z kolejnymi etapami przetwarzania mleka, a więc przyjęcie i skup mleka, ocena laboratoryjna, pasteryzacja, sterylizacja, aseptyczne pakowanie itd. Uczniowie mogli skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Zadawali dużo pytań, ciekawiło ich również wdrożenie i przestrzeganie zasad HACCP. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły nowoczesne i sterowane komputerowo maszyny i sprzęt.

Wyjazd studyjny był okazją do uzupełnienia i poszerzenia wiedzy zdobywanej w szkole.

Możliwość oglądania pracy urządzeń, przebiegu procesu produkcyjnego z wdrożonym systemem HACCP w dużym i renomowanym zakładzie branży spożywczej pozwoliła skutecznie powiększyć wiedzę praktyczną uczniów.