Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: październik 2019

Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt i chłopców

W dniu 18.10.2019r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Tuchomiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt i chłopców.
Reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce i zapewniła sobie awans do półfinału wojewódzkiego.
Skład zwycięskiego zespołu:
Daria Cyrson,
Andżelika Kuik Studzińska,
Natalia Pietrasik,
Aleksandra Stadnik,
Sandra Wiśniewska,
Sandra Mnich,
Wiktoria Stankowska,
Anna Liszewska,
Paula Orlikowska,
Martyna Broc,
Anna Wnuk Lipińska,
Wiktoria Chamier Gliszczyńska.
 Drużyna chłopców zajęła III miejsce.

PRZYGOTOWANIA PEŁNĄ PARĄ!

Już od września Zuzia i Agata pod czujnym okiem pani Marzeny i pani Sylwii oraz szefa kuchni restauracji Stacja Smaku przegotowują się do Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego o Puchar Starosty Rugii. Pomysłów na zdobycie pierwszego miejsca jest wiele i ciężko pracujemy, a Wy drodzy czytelnicy życzcie nam powodzenia J

Wycieczka przedmiotowa do Domu Seniora DWOREK


Uczniowie klasy II TŻiUG odwiedzili Dom Seniora w Dąbiu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z  organizacją pracy, wyposażeniem i działalnością zakładu gastronomicznego typu zamkniętego w domu opieki. Młodzież zaznajomiła się ze specyfiką pracy w kuchni oraz planowaniem posiłków i diet w zależności od potrzeb osób starszych. Wizytę zakończono na miłej pogawędce z seniorami 🙂

DEN i otrzęsiny klas I

Wymiana uczniowska z USA

W czwartek 10.10 w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone wymianie młodzieży z Winoną. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół oraz uczniowie, którzy chcieliby w przyszłości wziąć udział w tym projekcie.

Na początku Nauczycielka Joanna Malek opowiedziała o historii partnerstwa Bytowa z miastem Winona w USA i przypomniała ks Paula Breze, który to finansuje ten projekt.

Następnie nasz uczeń Borys Wrzesiński i uczennica bytowskiego ogólniaka Julia Lademann pokazali zdjęcia zrobione w lipcu tego roku, kiedy to u nich w domach gościli uczniowie z USA.

W trakcie spotkania Pan burmistrz opisywał jak przebiega obecnie współpraca z naszym amerykańskim miastem siostrzanym, a Pan Starosta przekonywał zgromadzonych uczniów  do uczestnictwa w tej wymianie i wyjazdu do USA. Przypomnijmy, że w lipcu 2020 Julia i Borys wylatują do Stanów.