Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: marzec 2023

Zajęcia szachowe w naszej szkole

Wszystkich zainteresowanych i miłośników szachów informuję o rozpoczęciu zajęć szachowych w naszej szkole. Zajęcia poprowadzi znany i doświadczony instruktor Pan Zbigniew Pelowski.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 20 marca 2023 r. w godz. od 18:00 do 19:30

(2 godz. lekcyjne).

W pierwszej kolejności zapraszam uczniów naszej szkoły, ale można wziąć ze sobą także uczniów z innych szkół z terenu miasta i gminy Bytów.

W dalszej kolejności w zajęciach będą mogli uczestniczyć również dorośli mieszkańcy Bytowa.

Projekt zajęć szachowych opracowało i zorganizowało Bytowskie Stowarzyszenie Oświatowe dzięki środkom finansowym Urzędu Miasta Bytowa.

Serdecznie zapraszamy

Jak zostać stewardessą?

3 uczennice 4 PTOT skorzystały z płatnej oferty kursów organizowanych przez Kadry Turystyki. Uczestniczyły w „Kursie dla Stewardess i Stewardów” odbywającym się w Gdańsku i prowadzonym przez Radosława Szafranowicz-Małozięć. Zajęcia teoretyczne i praktyczne były prowadzone profesjonalnie, na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły uczestniczkom szerokiej, rzetelnej wiedzy.

Podczas kursu Dagmara, Hania i Julia poznały wymagania stawiane kandydatkom na stewardessy, jak wygląda szkolenie personelu pokładowego, jak wygląda dzień pracy stewardessy, jakie sytuacje mogą się zdarzyć podczas lotu i jak wówczas należy się zachować.  Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do rekrutacji na stanowisko stewardessy linii lotniczych i późniejszej pracy w charakterze członka personelu pokładowego.

Uczennice zdobytą na kursie wiedzą podzieliły się z uczniami i uczennicami 2 TOT i 4 PTOT.