Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: kwiecień 2022

Spotkanie autorskie z Agatą Marzec

W poniedziałek 25. kwietnia w ramach XXVIII Słupskiej Wiosny Literackiej w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie autorskie z Agatą Marzec, słupską literatką, nauczycielką języka polskiego oraz bibliotekarką. W spotkaniu udział wzięła młodzież naszej szkoły. Pani Agata emanowała wyjątkowym ciepłem i od razu zaangażowała młodzież do pisania. Pierwsze próby literackie uczniowie mają już za sobą. Spotkanie z literaturą umiliła Agata Żarska z klasy 4 TŻ akompaniując na pianinie.

Dzień Otwartej Szkoły

Fotorelacja:

22.04.2022 (piątek) – Dzień Otwarty Szkoły

Kończysz ósmą klasę i jesteś zainteresowana/y dalszą edukacją, która wpłynie pozytywnie na Twój rozwój i pozwoli Ci zdobyć ciekawy zawód to zapraszamy na „Dzień Otwarty Szkoły”. W tym dniu od godziny 9.00 do 14.00  uczniowie wraz z nauczycielami przybliżą Tobie szkołę oraz poszczególne kierunki kształcenia odpowiadając na pytania.

Odwiedziny u seniorów

Wolontariusze naszej szkoły 13 kwietnia odwiedzili pacjentów bytowskiego ZOLU.
Złożyli z okazji Świąt Wielkanocnych życzenia i przekazali słodkości oraz kawę i herbatę.

Podziękowanie ze strony szpitala zostały umieszczone w Internecie:

Marta laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

Marta Prądzyńska uczennica klasy III technik logistyk została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zajmując III miejsce na etapie centralnym. Oprócz nagrody rzeczowo-finansowej uczennica otrzymała również indeks na Uniwersytet Gdański. Jest to ogromny sukces ucznia naszej szkoły na szczeblu ogólnokrajowym. Podczas zawodów finałowych organizatorzy przygotowali dla zawodników olimpiady i ich opiekunów wiele atrakcji m.in. wizytę studyjną w Porcie Morskim DCT Gdańsk, wizytę w Muzeum Bursztynu oraz zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem. Organizatorom dziękujemy za przeprowadzenie olimpiady, a uczennicy Marcie Prądzyńskiej serdecznie gratulujemy.

Konkurs Prawa Konsumenta

Konkurs Prawa Konsumenta podsumowany. Rozdaliśmy nagrody i wyróżnienia.

Jeszcze raz dziękujemy pani Izie Metel – Powiatowemu Rzecznikowi Konsumenta za zaangażowanie i pozytywną energię, Starostwu Powiatowemu i Radzie Rodziców za  ufundowanie nagród,  oraz wszystkim uczestnikom za chęci i odwagę, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.