Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: sierpień 2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego godz. 9.00 sala gimnastyczna.

Naukowo w Canterbury

W dniach 21.07. – 03.08.2013 r. nauczycielka języka angielskiego p. Maria Sidorko odbyła 2-tygodniowy kurs „Methodology and Language for Secondary Teachers” na Uniwersytecie Kent w Canterbury w ramach programu Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pani Maria pracowała w grupie czternastu nauczycieli z Polski, Holandii, Danii, Austrii, Słowacji i Portugalii. Zajęcia miały charakter warsztatów językowo – metodycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów z Anglii.

 „Podczas międzynarodowego kursu pogłębialiśmy wiedzę z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego w szkole średniej. Poznałam interesujące techniki nauczania poszczególnych aspektów języka obcego. Pobyt na Uniwersytecie Kent pozwolił mi na wymianę doświadczeń z nauczycielami z różnych typów szkół w Europie” mówi nauczycielka.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

Pożegnalne spotkanie

29 lipca Urząd Miasta zorganizował spotkanie pożegnalne dla uczniów z zaprzyjaźnionej Winony. Zorganizowano grill’a dla rodzin, uczniów i przedstawicieli Urzędu Miasta. Przybyli też uczniowie z sekcji wokalnej BCK,  którzy umilili nam wieczór śpiewając i grając na gitarze. Przypomnijmy, że amerykanie gościli u nas przez cały lipiec.

W ostatni dzień ich pobytu w Bytowie odwiedzili naszą szkołę. Mieli okazję spotkać w ekonomie dwóch nauczycieli z USA, którzy w tym czasie również przebywali w naszym mieście.