Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: marzec 2022

Wizyta w firmie Drutex

21.03.2022 r.  w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny miało  miejsce wyjście klasy IV TLH do firmy Drutex.

O historii, osiągnięciach i sukcesach firmy na arenie międzynarodowej w krótkiej prelekcji opowiedział pan Adam Leik. Natomiast wizualnej prezentacji dokonała pani Aldona Gostomska. 

Chęć do pracy, motywacja i ambicje to klucz do sukcesu – tak zachęcał maturzystów pan Adam Leik do współpracy. 

Kto wie…

Koncert Solidarni z Ukrainą

Dnia 15 marca w naszej szkole odbył się koncert Solidarni z Ukrainą, który miał pokazać nasze wsparcie dla sąsiadów zza wschodniej granicy. Montaż słowno-muzyczny przygotowali artyści naszej szkoły. Uczniowie usłyszeli piosenki i wiersze po polsku i ukraińsku, które tematycznie łączyły się z Ukrainą i dramatem wojny, która rozgrywa się na naszych oczach. Z przyjemnością mogliśmy również posłuchać występu zespołu Anioły Nadziei, w którym występowała nasza nauczycielka Pani Beata Fiszka Borzyszkowska. Wojna wywołuje w nas różne emocje, które mogliśmy odczuć, słuchając wierszy i piosenek. Dziękujemy za wzruszający występ artystom naszej szkoły, którzy pokazali, jak ważna jest przyjaźń między Polską a Ukrainą.
Chwała Ukrainie
Sława Ukrainie

Honorowe oddawanie krwi w Ekonomie

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że pomaganie mają we krwi!🥰🩸
Do dzisiejszej akcji przystąpiło 25 osób, które tym samym oddały łącznie 11.250ml krwi👏🏻
Wszystkim krwiodawcom, którzy oddali krew DZIĘKUJEMY.
Podziękowania kierujemy również do personelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku za przeprowadzenie dzisiejszej akcji z troską i uśmiechem!😁❤

Następna akcja zaplanowana jest na czerwiec 2022r.

Wręczenia nagród i wyróżnień dla zwycięzców I Powiatowego Konkursu Bohaterowie Niepodległej- Nastoletnia Inka

W piątek 11.03. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla zwycięzców I Powiatowego Konkursu Bohaterowie Niepodległej- Nastoletnia Inka. W zmaganiach w czwartek 03.03.22r., wzięło udział 37 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu. Najlepsza okazała się Natalia Kapiszka z ZSEU, drugi był Jan Koterba z bytowskiego LO , trzecie miejsce zajęły Nadia Bożek z ZSP w Bytowie i Milena Świątek -Brzezińska z LO, a Magdalena Dorawa z ZSP, Magdalena Kozieł i Karolina Nazarko z ZSEU otrzymały wyróżnienia. Nagrody- bony upominkowe do Media Expert- ufundowały firmy Talex z Borzytuchomia i Gabit z Bytowa , książki -albumy o powiecie -Starostwo Powiatowe. W konkursie można było zdobyć 55 punktów (49pkt  za  pytania testowe zamknięte i 6pkt. za pytanie otwarte).