Spotkanie z aspirantem

18.10.2013r. w ramach lekcji z wychowawcą odbyło się spotkanie uczniów II TOT/HOT z dowódcą zastępu Straży Pożarnej w Bytowie, aspirantem Michałem Cieślińskim, absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i Ratownictwa Medycznego (AP Słupsk). Uczniowie mieli okazję poznać zadania ratownika medycznego i sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także zachowania bezpośrednio na miejscu wypadku. Szczególną uwagę zwrócił na błędy popełniane podczas wybierania numerów alarmowych i podstawowe elementy sprawdzenia bezpieczeństwa otoczenia oraz stanu zdrowia osoby poszkodowanej. Pod koniec spotkania uczniowie mogli się wykazać poznaną wcześniej wiedzą na temat pierwszej pomocy. Trenowali to na manekinie PSP.