Deutsch-Wagen-Tour

Dn. 11.06. gościliśmy u siebie panią Magdalenę Jurowską, która przeprowadziła dwie tury zajęć warsztatowych w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour. Jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego z ramienia Instytutu Goethego. Lektorka zaproponowała uczniom szereg ćwiczeń, dzięki którym  przekazała wiele informacji o Niemczech i w sposób niekonwencjonalny – poprzez gry, zabawy, konkursy, starała się zainteresować językiem niemieckim. Uczniowie rywalizowali ze sobą na wesoło.

Zajęcia z animatorką poprzedzone były finałem konkursu plastycznego Deutschland-Nachbarland. Z  23 prac komisja konkursowa wybrała sześć propozycji, z czego trzy  nagrodzono i trzy wyróżniono.

Nagrody:

1 miejsce – Angelika Żmuda Trzebiatowska z kl. III a TE ( prac nr 1)

2 miejsce – Aldona Barlasz z kl. I HOT (praca nr 5)

3 miejsce – Weronika Jeszka z kl.  I HOT (praca nr 2)

Wyróżnienia:

dla Ewy Dawszewskiej i Karoliny Ebel z kl. III a TE (praca nr 17)

dla Klaudii Okroy z kl. III TOT (praca nr 3)

dla Marcina Grossa z kl. I a TE ( praca nr 23)

Wszystkim uczestnikom  konkursu gratuluję i dziękuję za aktywny udział w obu formach zabawy

organizatorka imprezy Katarzyna Dziekanowska