Konkurs Mistrz języka niemieckiego powiatu bytowskiego

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy po raz ósmy był organizatorem konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”. Już w październiku w każdej ze szkół ponadgimnazjalnych odbyły się eliminacje szkolne. Do kolejnego etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się troje uczniów, którzy mieli miesiąc czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnych dotyczących powiatu bytowskiego a 9 grudnia musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców. Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego VIII edycji konkursu zdobyła Ariane Hinz z klasy III TOT/TH, która otrzymała nagrodę główną – tablet. II miejsce po raz kolejny zdobyła Julia Treder (kl. III TOT/TH).