Działania w ramach sieciowania

W ramach współpracy trzech szkół zorganizowane zostały warsztaty turystyczno-hotelarskie, w których udział wzięła I TOT/HOT.  W Wejherowie spotkali się uczniowie ZSH z Sopotu, ZSP z Rumi i ZSE-U z Bytowa. Wspólne działanie polegało m.in. na nauce przewodnictwa turystycznego. W rolę przewodników wcieliły się uczennice dwóch zaprzyjaźnionych szkół i zaproponowały zwiedzanie Wejherowa (Kalwaria Wejherowska, Neogotycki Pałac Przebendowskich i Keyserlingków, zabytkowe domy z XVIII i  XIX w., Park i. A. Majkowskiego, Kościół Klasztorny OO. Franciszkanów i wiele innych pięknych miejsc). Spotkanie w ZSP w Rumi miało na celu inspirowanie do podjęcia wspólnych działań, poznanie oferty edukacyjnej i wyposażenia szkoły. Odbyło się spotkanie z dyrekcją szkoły w połączeniu z wymianą doświadczeń i  poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów z Rumi, a także poznanie wyposażenia pracowni przedmiotowych. Kolejnym etapem było zapoznanie się uczniów z ofertą usług i działalnością  4* Hotelu Faltom. Podczas wizyty studyjnej w hotelu, pracownice działu marketingu bardzo szczegółowo i dokładnie omówiły działania podejmowane w hotelu i przedstawiły bazę lokalową.