Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

W piątek (09.12), poniedziałek (12.12) oraz piątek (16.12) odbyły się w naszej szkole warsztaty z Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. W trakcie pierwszych zajęć uczniowie grali w grę przybliżającą pracę parlamentu oraz przyglądali się mechanizmowi pracy mediów. Na kolejnych, uczestnicy mieli okazję wcielić się we władze samorządowe, mogli między innymi fikcyjnie startować na burmistrza i prowadzić kampanie wyborcze. Trzecie, to najważniejsze zajęcia, w trakcie których uczniowie wzięli udział w warsztatach „od narzekania do działania”. Początkowo, młodzież identyfikowała potrzeby w ich otoczeniu, by tworzyć własne projekty, które polepszą komfort życia mieszkańców Bytowa i okolic. Warsztaty miały na celu przybliżenie młodym ludziom zachowań patriotycznych i zachęcenie do działania na rzecz lokalnego środowiska.