X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Emilia Kotz, uczennica klasy III Technikum Hotelarskiego zdobyła tytuł laureata X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Centralny etap olimpiady odbył się w dniach 9-12 kwietnia 2018 roku w Kołobrzegu, w  Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak , gdzie 34 najlepszych uczniów z całej Polski walczyło o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Konkurs składał się z etapu pisemnego składającego się z 60 pytań, części praktycznej obsługi konsumenta w restauracji oraz obsługi gościa w recepcji w języku obcym.

Poza rozgrywkami uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić luksusowe hotele w Kołobrzegu oraz uczestniczyć w wykładach i zajęciach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Dodatkową atrakcją były warsztaty serwis specjalny Flambirowanie potraw oraz pokaz gastronomiczny Sushi.
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Laureat olimpiady zostaje zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Emilii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.