Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

KALIMERA GRECOS!

16 lutego br. uczniowie I TOT i IV TOT/HOT mieli okazję spotkania się z absolwentem naszej szkoły – Michałem Gospodarczykiem, dla którego turystyka jest pasją i sposobem na życie. Mimo młodego wieku, kilka lat przepracował jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. a od maja do października 2022 r. pracował jako rezydent na greckiej wyspie Korfu reprezentując Biuro Podróży Grecos. I właśnie o swoich ostatnich doświadczeniach opowiadał uczniom m.in. o tym jak wygląda tydzień pracy rezydenta, co należy do jego obowiązków, jakie są wady i zalety tej pracy. Pokazał uczniom zdjęcia z wyspy, a także omówił dokumenty, którymi posługuje się rezydent w swojej pracy. Dzięki spotkaniu uczniowie zyskali szersze spojrzenie na pracę w branży turystycznej.

Comments are closed.