Międzynarodowy konkurs „Bajka i legenda świata w życie nam się wplata”

Grupa uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia języka kaszubskiego wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Bajka i legenda świata w życie nam się wplata, który zorganizował Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych (egminy.eu )

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie pokazać w nietypowy sposób bajki lub legendy znane w ich okolicy. Konkurs miał charakter otwarty. Kierowany był do wszystkich: od przedszkola po Uniwersytet III wieku.

Kaszubi postanowili stworzyć foto-komiks w języku kaszubskim na podstawie dramatu Ilony Grzybowskiej pt. Legenda o stworzeniu Kaszub (oczami współczesnych). Nad projektem pracowała siedmioosobowa grupa uczniów-Beata Knopik, Natalia Lejk, Dominik Splettstoehser, Marek Szymanowski, Paulina Bożek, Bartłomiej Jerszewski i Marta Andrzejewska. Prace konkursowe pojawiły się na stronie portalu i były oceniane przez internautów oraz jury konkursu.

W konkursie wzięło udział 1435 prac z 16 państw. Praca naszych uczniów zajęła I miejsce w kategorii twórczość literacka. Gratulujemy! Laureaci otrzymali pamiątkowy dyplom i upominki.