Konfrontacja teorii z praktyką

II TOT/HOT i III TOT/HOT uczestniczyły w wycieczkach przedmiotowych (9 i 13 kwietnia br.) mających na celu poszerzenie wiedzy zdobytej na przedmiotach zawodowych i osiągnięcie jak najlepszych efektów kształcenia zawodowego.

Uczniowie mieli możliwość konfrontacji teorii zdobytej na zajęciach lekcyjnych z praktyką. Odwiedzili 3 obiekty hotelarskie:  4* hotel „Kiston” w Kistowie i dwa 3* hotele „Stary Browar” w Kościerzynie i hotel „Niedźwiadek” we Wdzydzach Kiszewskich. Młodzież została zaznajomiona ze standardami i wyposażeniem pokoi, zakresem usług oferowanych przez hotele, działalnością wellness i spa, a także poznała dobre praktyki stosowane w odwiedzanych obiektach. II TOT/HOT spotkała absolwentkę naszej szkoły pracującą na stanowisku recepcjonistki w hotelu „Kiston”, która przybliżyła uczniom zakres swoich obowiązków, a także  omówiła predyspozycje psychiczne i fizyczne jakie należy posiadać na to stanowisko.

Uczniowie odwiedzili również biuro podróży „Wess Travel” w Kościerzynie, poznając  zalety i wady pracy organizatora wycieczek i innych imprez turystycznych.

Pracownicy odwiedzonych obiektów ciekawie i z pasją opowiadali o swoim miejscu pracy i zadaniach, które wykonują.

Podczas jazdy autokarem, nasi uczniowie wcielali się w rolę pilota, przybliżając uczestnikom  wycieczki  informacje o odwiedzanych miejscach i miejscowościach, przez które wiodła trasa wycieczki (m.in. Jamno, Parchowo, Sulęczyno, Węsiory, Kościerzyna, Wdzydze Kiszewskie). Kierowca przybliżył III TOT/HOT obowiązki przewoźnika, czas pracy kierowcy, działanie tachografu i elektronicznego systemu poboru opłat via TOLL obowiązującego na wybranych odcinkach polskich i zagranicznych dróg.