I Sztafeta Kulinarna Agencji Rynku Rolnego dla Uczniów Szkół Gastronomicznych woj. pomorskiego

W imieniu Dyrektora Oddziału Terenowego ARR w Gdyni Eugeniusza Dańczaka nasza Szkoła została zaproszona do udziału I Sztafecie Kulinarnej Agencji Rynku Rolnego dla Uczniów Szkół Gastronomicznych woj. pomorskiego biorących udział w szkoleniu i warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich z zakresu kuchni tradycyjnej. Sztafeta odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół  w    Sierakowicach w dniu 17.12.2015 r.

Konkurs został przeprowadzony  w dwóch etapach: test wiedzy z zakresu gastronomii i produktów regionalnych oraz część praktyczna podczas, której uczniowie musieli przygotować tatar wołowy, zupę jednogarnkową i racuchy. Rywalizacja była zacięta, ale nie zabrakło dobrego humoru i świetnej zabawy. Na zakończenie uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Zdobyte doświadczenie będzie procentować podczas następnych konkursów i egzaminów zawodowych.