Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY TURYSTYCZNEJ

22 marca 2017 odbył się II etap III  „MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY TURYSTYCZNEJ”. Udział w nim wzięło 6 szkół z: Sopotu, Rumi, Gdyni, Kościerzyny, Tucholi i Bytowa.  W I części turnieju, młodzież odpowiadała na 40 pytań z zakresu Wiedzy o Usługach Turystycznych oraz Kodeksu Postępowania Praktycznego. Ten etap wyłonił zwycięzcę. I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Turystycznej zajęła Anna Wronikowska, uczennica Powiatowego  Zespołu nr 2 w Kościerzynie. Trzy uczennice:  Emilia Kotz, Kinga Krywiak i Weronika Chechła otrzymały taką samą ilość punktów i musiały wziąć udział w kolejnej konkurencji.  Przy sali pełnej uczestników konkursu, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz organizatorów, dziewczęta stanęły do walki o podium. Na tym etapie liczyła się nie tylko wiedza, ale również szybkość i spryt. Kahoot, był narzędziem, który pozwolił wyłonić zwycięzcę II i III miejsca. Emilia Kotz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie zajęła II miejsce, Weronika Chechła z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi III miejsce. Ten dzień kojarzyć się będzie uczestnikom nie tylko z konkurencją i chęcią wygranej. To była również świetna zabawa, połączona z możliwością poznania historii Bytowa i zwiedzenia Zamku Bytowskiego. Chwile pomiędzy poszczególnymi etapami konkursu można było poświęcić na wymianę doświadczeń. Służyła temu przyjacielska atmosfera oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów II i III TŻiGD.  W organizację konkursu zaangażowane były uczennice II TOT.

 

Comments are closed.