Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Wymiana uczniowska Bytów-Winona 2017 r.

Po zakończeniu roku szkolnego 2016/2017, w lipcu,  troje uczniów bytowskich szkół średnich: ZSE-U ( Aleksandra Kobierowska i Michał Gospodarek)  oraz  I LO (Karol Trzebiatowski)  gościło u siebie 3 amerykanki: Lauren Graf, Emily Boettger i Julię Fravel.

Uczniowie musieli wykazać się wysoką znajomością języka angielskiego, dużą kreatywnością i dobrą organizacją czasu. W pierwszym tygodniu pobytu na Ziemi Bytowskiej uczniowie z Winony zostali powitani przez burmistrza Bytowa, Ryszarda Sylkę oraz dyrektorów szkół. Kolejne tygodnie upłynęły im na poznawaniu Bytowa, jego okolic oraz kilku większych miast Polski, w tym: Warszawy, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Malborka. Spędzili też aktywnie czas jeżdżąc konno i korzystając z wielu atrakcji, jakie oferują miasta nadmorskie.

Amerykanki miały również okazję posłuchać na żywo polskiej muzyki podczas Dni Bytowa oraz obejrzeć mecz piłki nożnej na PGE arenie w Gdańsku.

Dziewczynom zasmakowały również polskie potrawy, takie jak pierogi czy tradycyjny polski chleb. Poszerzyły również wiedzę na temat polskich tradycji, historii i języka.

W roku 2018, w lipcu Ola, Michał i Karol odwiedzą Julię, Emily oraz Lauren w USA podczas drugiej części wymiany. Z pewnością, będą to równie niezapomniane i wyjątkowe chwile, jak te spędzone z Amerykankami w Polsce.

 

Comments are closed.