„Matematyka jest miarą wszystkiego” – Arystoteles

„Matematyka jest miarą wszystkiego”
Arystoteles

Autor zdjęć –  Kazimierz Rolbiecki

Z piątku na sobotę 16-17.03.2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi uczniowie i nauczyciele matematyki z bytowskich i okolicznych szkół spotkali się na kolejnej już edycji „Nocy matematyki” w gościnnych progach ogólniaka. Młodzież mogła wziąć udział w różnych konkursach matematycznych, grach logicznych, łamigłówkach, testach lub porozwiązywać zadanka w Salonie maturzysty. Wśród naszych uczniów, których wielu (bo 160) wzięło udział w zabawie z matematyką, wyróżnili się: Bartosz Borzyszkowski  z kl. III TE – I miejsce w układaniu kostki Rubika, Michał Gospodarek z kl. III TE – III miejsce w konkursie Master Mind, Patrycja Kosiecka z kl IV B TE – wyróżnienie za plakat, a Patrycja Wichert z kl. II TS – wyróżnienie za pracę w drewnie w konkursie plastycznym. Za udział w  matematycznych potyczkach uczniowie otrzymali także słodkie nagrody.
Na spragnionych czekało Pi-cie soczków, a na głodnych Pi-zza.