Spotkanie z ciekawą osobą

Uczniowie II TOT/HOT i III TOT mieli okazję spotkania z absolwentką naszej szkoły, która obecnie pracuje na statku jako oficer nawigator.

Danuta Taraszewicz, która skończyła Szkołę Morską w Gdyni, opowiadała uczniom jak swoją pasję i chęć zwiedzania świata realizuje podczas niełatwej pracy. Omówiła obowiązki, jakie miała, przechodząc kolejne szczeble kariery zawodowej, przybliżyła uczniom wady i zalety swojej pracy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści ilustrowanych zdjęciami i krótkimi filmami. Duże wrażenie zrobiły zdjęcia wykonane w Azji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj), a także filmy przedstawiające sztorm czy tornado przechodzące obok statku.  Pani Danuta przyniosła ze sobą pocztówki z najdalszych zakątków świata i egzotyczne stroje.