X Zakrzewski Sejmik Młodzieżowy

W dniach 4-5 grudnia, czworo naszych uczniów (Marcin Gross, Justyna Retka, Marek Szymanowski, Bartłomiej Jerszewski ) wzięło udział w X Zakrzewskim Sejmiku Młodzieżowy. Hasło tegorocznego sejmiku brzmiało: Wielkość jest w nas.

Sejmik rozpoczął się uroczystym otwarciem, gdzie serdecznie powitano naszą szkołę. W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych w grupach i panelach dyskusyjnych, gdzie mogliśmy zgłębiać wiedzę na wykładzie Pani Felicji Baska-Borzyszkowskiej o życiu Bolesława Domańskiego i historii Krajny.  Ponadto rozwijaliśmy talenty artystyczne. Wykonywaliśmy tradycyjne  malunki na szkle  o tematyce sakralnej, a także nauczono nas wykonywać kwiaty z bibuły. W przerwach mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach tanecznych Pani Katarzyny Ratajczak-Toczek i Pani Aliny Werochowskiej, na których pokazano nam m.in. Belgijkę, tańce kaszubskie, średniowieczny taniec dworski oraz improwizowaną scenkę teatralną. Ten dzień zakończył się wieczorem artystycznym.
Następny dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Zakrzewie. Po mszy udaliśmy się na grób ks. dr. Bolesława Domańskiego, gdzie złożyliśmy kwiaty. Po odczytaniu Odezwy Młodzieży zaproszono nas do Domu Polskiego, gdzie w Sali Rodła rozpoczęła się druga część Sejmiku. Podsumowywała ona wypracowane dzień wcześniej wnioski, które dotyczyły głównego tematu tegorocznych obrad. Poszczególne grupy wiekowe zaprezentowały również pokazy artystyczne. Debatę młodzieży zakończono uchwałą Sejmiku i poczęstunkiem dla gości.
Podczas sejmiku w Zakrzewie reprezentowaliśmy naszą szkołę już po raz drugi. Zaproszenie na to wydarzenie jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i okazją do poznania nowych ludzi. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli ponownie w nim uczestniczyć.