KONKURS WIEDZY

22.05.2013r. w czytelni Biblioteki Miejskiej w Bytowie odbył się etap gminny konkursu wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego.

Zgłosiło się 21 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Ich zadaniem było rozwiązanie testu z pytaniami zamkniętymi wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły historii zamków krzyżackich, zakonu krzyżackiego a także architektury średniowiecznych budowli. Test nie był trudny, jednakże kłopot sprawiał dobór wszystkich właściwych odpowiedzi do jednego zadania. ZSER reprezentowały cztery osoby, dwie z pierwszej i dwie z drugiej klasy. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie (Agata Smentoch) oraz tytuł laureata etapu gminnego (Ilona Grzybowska).

Ilona 12.06.2013r. będzie reprezentowała szkołę na etapie centralnym w Muzeum Zamkowym w Malborku.

DYPLOM