Słodki wyjazd studyjny

W ramach działań projektu „Pomorskie dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” 9 kwietnia 2014r. odbyła się kolejna wycieczka, tym razem  do Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” w Gdańsku Oliwie. Uczniowie poznali proces produkcji czekolady, który odbywa się w kilku działach. ZPC „Bałtyk” zajmuje się również eksportem swych wyrobów do krajów Skandynawii, np. lizaków „Muminków” lub cukierków podobnych do Dumli. Uczniowie przyglądali się też produkcji cukierków nadziewanych i lizaków. Podczas zwiedzania mogli spróbować tych wyrobów i poznać ich walory. Poznali również maszyny do pakowania i wykrywacz metali, przez które przechodzą słodkości przed wyjazdem z fabryki. Zakład opuszczali z nowymi doświadczeniami i pełnymi słodkości żołądkami. Na pożegnanie wszyscy dostali czekolady  i 3 kartony lizaków.