Wycieczka klasy II Technikum Handlowego

Dnia 8 czerwca 2015r. uczniowie klasy II Technikum Handlowego uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez p.Katarzynę Koterbę oraz p.Beatę Knuth. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie Fabryki Porcelany Stołowej Lubiana w Łubianie, gdzie uczniowie obserwowali etapy produkcji porcelany i zapoznali się z nowoczesnymi technologiami jej produkcji. Warto dodać, że hala produkcyjna posiada powierzchnię 4 ha, a zatrudnionych w zakładzie jest blisko 1500 osób. Po zwiedzeniu hali uczniowie udali się do sklepu przyfabrycznego, mogli tam zakupić drobne pamiątki.

Kolejnym etapem wyjazdu był udział w zajęciach edukacyjnych „Statystyka w praktyce”.

Odbyły się one w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Specjalne zaproszenie ze strony GUS-u było efektem udziału naszych uczniów w konkursie „Statystyka w praktyce”, w którym Seweryn Cichosz, Dominik Splettstoehser i Marek Szymanowski dostali się do kolejnego etapu. Podczas 90-minutowego wykładu uczniowie przypomnieli sobie podstawowe pojęcia statystyczne oraz metody przeprowadzania i dokumentowania badań statystycznych. Po wizycie w GUS-ie uczestnicy miło spędzili czas w Galerii Bałtyckiej.

Wszyscy zgodnie zaliczają wycieczkę do udanych i owocnych.