Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Ekonomie

Dnia 30.11.2016r. z Zespole Szkół Ekonomiczno –Usługowych im. Stanisława Staszica odbyło się spotkanie klasy I technik spedytor z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Człuchowie. Goście objaśniali uczniom zasady przewozu ładunków niebezpiecznych, czas pracy kierowców i wiele innych. Opowiadali uczniom jak wygląda ich praca i na czym polega.

Okazało się, że praca ta wcale nie jest taka łatwa jak mogłoby się wydawać, gdyż wymaga szerokiej znajomości prawa i przepisów zawartych w umowie ADR (konwencja międzynarodowa dotycząca przewozu ładunków niebezpiecznych). Po zakończonych zajęciach uczniowie udali się na zewnątrz w celu zwiedzania radiowozu ITD. Mogli zobaczyć jak wygląda od środka oraz założyć specjalne czapki naszych gości. Całe spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem grupowym i prezentami rozdanymi przez pracowników ITD. To było bardzo ciekawe spotkanie które z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo.