“Szepty Serc” w wykonaniu Grupy Artystycznej ENOSIS PaT.

Dnia 2 grudnia 2016 roku klasy I TS, I TŻ oraz II aTE pod opieką pań Jolanty Benkowskiej, Mirosławy Kożyczkowskiej i Beaty Sikorskiej udały się na musical pt. “Szepty Serc”. Przedstawienie odbyło się w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Na scenie występowała młodzież z Grupy Artystycznej ENOSIS PaT.

Przedstawienie opowiadało o problemach życiowych czwórki nastolatków. Jedną z nich była Judyta, dziewczyna pochodzenia żydowskiego, która była wyśmiewana przez swoją wiarę. Następną osobą, która spotykamy na scenie jest Adam, bardzo wrażliwy i czuły chłopiec. Jest gnębiony przez innych, ponieważ wiedzą że Adaś nikomu się nie przeciwstawi. Kolejnym “mięsem armatnim” jest Tysjan, który zamiast spotykać się z kobietami, woli mężczyzn. On i jego partner ukrywają swoje uczucia przed rodzicami, a w szkole są poniżani. Ostatnią osobą jest Iza, która chciała spełnić swoje marzenie o byciu tancerką. Była niestety wyśmiewana przez znajomych z klasy, a nawet przez nauczyciela.

Łączy ich brak akceptacji ze strony rodziców i rówieśników, co staje się powodem wspólnej ucieczki. Chcą oni być wolni, być sobą. Po dwóch miesiącach od opuszczenia domu, staje się coś, czego nikt by się nie spodziewał. Po burzliwej dyskusji pomiędzy nimi, Iza mdleje. Pozostali wiedzą co muszą zrobić i pomimo konsekwencji z tym związanych, zanoszą ją do szpitala. Okazuje się, że Iza jest w ciąży i ma HIV.

Uczniowie byli ujęci przedstawieniem. Nauczyło nas ono jak ważna w życiu jest szczerość, tolerancja, miłość oraz jak bardzo mogą zaboleć słowa wypowiadane przez nas co dnia. Teraz wiemy, że powinniśmy być bardziej empatyczni i otwarci na innych ludzi.