Pierwsza przedmiotowa wycieczka I TOT/HOT

Cała klasa I TOT/HOT uczestniczyła (5.12.2016r.) w wycieczce przedmiotowej do Słupska. Głównym celem wyjazdu było poznanie zakresu działań Centrum Informacji Turystycznej i hotelu „Piast”. CIT promuje obiekty warte obejrzenia, współpracuje z obiektami noclegowymi i gastronomicznymi, zajmuje się sprzedażą map, informatorów, pamiątek regionalnych, a także udziela informacji i przygotowuje kalendarz imprez. Zadaniem  pracowników CIT jest również oprowadzanie wycieczek po Ratuszu. Po spotkaniu w CIT uczniowie I TOT/HOT zwiedzili Ratusz z jego okazałymi wnętrzami i wieżą widokową. Wyjątkową atrakcją było niespodziewane spotkanie i rozmowa z Prezydentem Miasta w Jego gabinecie.
Kolejnym punktem przedmiotowej wycieczki było zwiedzanie miasta, podczas którego uczniowie
I technikum obsługi turystycznej, po raz pierwszy, wcielili się w rolę przewodników miejskich przedstawiając atrakcje turystyczne Słupska m.in.:  Nową Bramę, Kościół Mariacki, Pomnik Upokorzonego, Park i Aleję Sienkiewicza, Kościół Św. Jacka, kaplicę Św. Jerzego. Część informacji turystycznych uczniowie przedstawili podczas jazdy autokarem.
Młodzież zwiedziła także działający od 1897 roku hotel „Piast”, w którym poznała historię hotelu, zakres usług, a także miała możliwość zwiedzenia pokoi hotelowych, restauracji i sali konferencyjnej. Miłą niespodzianką był przygotowany dla uczniów poczęstunek i wyjątkowo ciepłe przyjęcie przez właścicielkę hotelu.

Elementem rozrywkowym wyjazdu był udział klasy w seansie filmowym. A w drodze powrotnej otrzymali karty pracy sprawdzające zdobytą wiedzę. Uczniowie wrócili do domów zadowoleni i pełni  wrażeń.