Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Mistrz Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 14-15 marca br. odbył się Międzywojewódzki Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”, w którym udział wzięły reprezentantki naszej szkoły Klaudia Pela i Karolina Rydwelska z klasy IV HOT pod opieką Pani Renaty Bukowskiej. Pierwszy etap konkursu odbył się w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku i polegał na autoprezentacji przed szeroką publicznością i pięcioosobowym jury, w skład którego wchodzili dyrektorzy hoteli, restauratorka i autorka podręczników zawodowych, a także na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną młodych hotelarzy wykraczającą poza program nauczania przedmiotów szkolnych. Autoprezentacje uczestników konkursu były na bardzo wysokim poziomie i od nich zależała kwalifikacja do II etapu, który organizowany był w pięciogwiazdkowym hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka. To właśnie tam, na uroczystej kolacji wyłoniono 11 finalistów, wśród których znalazła się Klaudia. Karolinie zabrakło tylko jednego punktu żeby wejść do finału. Etap finałowy obejmował 3 konkurencje polegające na: pełnej obsłudze konsumenta w restauracji, obsłudze trudnego gościa w recepcji oraz dokonaniu procedury check-in obcokrajowca. Klaudia bardzo dobrze radziła sobie na tym etapie konkursu.  Pomimo tego, że nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tym konkursie, to i tak dziewczynom poszło doskonale. Zdobyły nowe, ciekawe doświadczenia, pokazały swoje umiejętności oraz zdobytą wiedzę i zostały zauważone wśród doświadczonych uczestniczek 10 edycji konkursu. Uczestnicy konkursu nocowali w luksusowym hotelu i mogli skorzystać z atrakcji i usług tego obiektu. Nasze uśmiechnięte reprezentantki przezwyciężyły stres, udoskonaliły swoją wiedzę i osiągnęły swój własny sukces.  Karolina, po skończeniu szkoły odbędzie staż w Grand Lubiczu. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za godne reprezentowanie szkoły.

Comments are closed.