Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Wizyty absolwentek

We wrześniu naszą szkołę odwiedziły tegoroczne absolwentki Technikum Organizacji Turystyki. Emanuela Wyszecka, Malwina Hrynda i Kamila Grzenkowska dzieliły się doświadczeniami szkolnymi i zawodowymi z młodszymi koleżankami i kolegami. Uczniowie klasy 1 i 2 TOT/HOT mogli wysłuchać porad: jak się uczyć, jak przygotować się do egzaminu zawodowego i matury,  jak wykorzystać potencjał wiedzy w pracy zawodowej.

Malwina opowiedziała o swoich wakacyjnych wojażach krajowych i zagranicznych, pokazała zdjęcia, przyniosła materiały przydatne podczas zwiedzania m.in. mapy, ulotki turystyczne, plany odwiedzanych miejsc. Emanuela opowiedziała o szkole, pracy i o rozwijaniu swoich pasji.

Emanuela, Kamila wraz z inną koleżanką z klasy założyły firmę zajmującą się animacją turystyczną. Kamila z ramienia Rainbow pracowała przez 3 miesiące jako animator czasu wolnego na Riwierze Tureckiej w hotelu Kimeros Park Holiday Village. Przybliżyła uczniom specyfikę wykonywanej pracy i omówiła sposób rekrutacji.

Drogie Absolwentki! Wspaniale było Was znowu zobaczyć. Wasze odwiedziny pokazały, że nauka jest ciekawym doświadczeniem, a zdobywanie wiedzy pozwala realizować swoje pasje. Dziękujemy!

Comments are closed.