Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

„Mała Piętnastka – Legendy Pomorskie”

08.03.2024r. miał miejsce wyjazd chętnych uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych oraz nauczycielek: Edyty Nasfeter – Kiełpińskiej, Hanny Finster – Wirkus i Kamili Boyke do Nowego Teatru w Słupsku na spektakl pod tytułem: „Mała Piętnastka – Legendy Pomorskie”. Jest to wzruszająca i prawdziwa historia katastrofy, która wydarzyła 1948 na Jeziorze Gardno nieopodal Słupska. Spektakl jest próbą odtworzenia tych wydarzeń, aktorzy ( Mariusz Bonaszewski, Bożena Borek, Anna Grochowska) zeznają relacje, a widzowie stają się niejako ławnikami. Wzruszenie, emocje, łzy i wymowna cisza towarzyszyła nam w trakcie tego spektaklu.

Zanim udaliśmy się do Teatru im Witkacego w Słupsku spacerowaliśmy pod przewodnictwem Pani Edyty Nasfeter – Kiełpińskiej, biorąc udział w miejskiej grze: „Słupskie Murale”. To był wyjątkowy spacer i wyjątkowy dzień. Nie tylko dlatego, że świętowaliśmy jednocześnie dzień kobiet, ale  tego dnia miało miejsce niezwykłe zjawisko zwane resublimacją, o którym opowiadała nam Pani Edyta.

08.03.2024r. miał miejsce wyjazd chętnych uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych oraz nauczycielek: Edyty Nasfeter – Kiełpińskiej, Hanny Finster – Wirkus i Kamili Boyke do Nowego Teatru w Słupsku na spektakl pod tytułem: „Mała Piętnastka – Legendy Pomorskie”. Jest to wzruszająca i prawdziwa historia katastrofy, która wydarzyła 1948 na Jeziorze Gardno nieopodal Słupska. Spektakl jest próbą odtworzenia tych wydarzeń, aktorzy ( Mariusz Bonaszewski, Bożena Borek, Anna Grochowska) zeznają relacje, a widzowie stają się niejako ławnikami. Wzruszenie, emocje, łzy i wymowna cisza towarzyszyła nam w trakcie tego spektaklu.

Zanim udaliśmy się do Teatru im Witkacego w Słupsku spacerowaliśmy pod przewodnictwem Pani Edyty Nasfeter – Kiełpińskiej, biorąc udział w miejskiej grze: „Słupskie Murale”. To był wyjątkowy spacer i wyjątkowy dzień. Nie tylko dlatego, że świętowaliśmy jednocześnie dzień kobiet, ale  tego dnia miało miejsce niezwykłe zjawisko zwane resublimacją, o którym opowiadała nam Pani Edyta.

Comments are closed.