Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Spotkanie autorskie z dr Barbarą Kosmowską

25.03.2024r. to wyjątkowy dzień, który zapisze się z pewnością w historii Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych. W Dzień Autorów Europejskich odwiedziła szkolę osoba o niekwestionowanym autorytecie, talencie twórczym, wielkim sercu i szerokim uśmiechu: dr Barbara Kosmowska, która wprowadziła młodzież w świat kunsztu literackiego, opowiedziała o pisarskim debiucie, inspiracji do tworzenia literatury i o literaturze w ogóle.

Pisarka chętnie spotyka się z czytelnikami odbiorcami swojej literatury w małych miejscowościach oraz większych metropoliach typu New York, a dziś dr literaturoznawstwa, filolożka, która w swoim dorobku literackim ma zarówno książki adresowane do dorosłych, jak i pozycje napisane dla młodzieży i dzieci  – gościła w rodzimym Bytowie, by w tym szczególnym dniu, zachęcić do czytania i odkrywania literatury wraz z jej bogactwem językowym oraz kulturowym.

Spotkanie traktowało nadto o ważnym uczestnictwie młodego pokolenia w opowieści, którą jest literatura, jej znaczeniu w ówczesnym świecie.

Pani dr Barbara Kosmowska to osoba o wielkim sercu emanująca skromnością i dobrocią. Rozmowa o prawdziwych wartościach, które przetrwają w ostatecznym rozrachunku, a prawda, dobro i szczerość finalnie zwyciężą na długo pozostanie w naszej pamięci, zaś wspólne zdjęcie pozostanie cudowną pamiątką tego wyjątkowego dnia.

Spotkanie, które przygotowała pani dr Kamila Boyke, prowadziły  dwie konferansjerki z klasy II TOT: Polina Lutsenko oraz Maria Havrylenko.

Comments are closed.