ZDROWE BICIE SERCA

9 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z Powiatową Stacją Sanitarną Epidemiologiczną przeprowadzili w Bytowie obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem ‘’Zdrowe bicie serca’’ .

Głównym celem akcji była promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców regionu.

Uczniowie przygotowali i sprzedawali pyszne  i zdrowe sałatki warzywne oraz dokonywali

pomiaru współczynnika macy ciała – BMI. Podczas akcji ratownicy Szpitala Powiatowego w Bytowie przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy medycznej . Dodatkowo można było dokonać pomiaru cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.